Kā solcraft jau vairāk nekā 20 gadus
atbalsta viena no lielākajiem pārtikas produktu
vairumtirgotājiem Latvijā izaugsmi

image

Leversa – – viens no lielākajiempārtikas vairumtirgotājiem Latvijā.
Starp viņu piedāvātajiem produktiem ir tādi zīmoli kā KOK, Rio More, Darida, FLINT, OYAKATA, AXA, un citi.
Leversa klienti ir gan mazumtirdzniecības tīkli , gan mazie veikali.
Pirms uzņēmuma dibināšanas 2002. gadā notika divu uzņēmumu apvienošanās : “ArLEms” + “Vice VERSA” = “LEVERSA”

Produkti

Ar ko viss sākās

Leversa ir viens no vecākajiem Solcraft klientiem – nesen mūsu sadarbībai apritēja 21 gads. Pirms uzņēmuma Leversa izveidošanas notika “Arlems” un “Vice Versa” apvienošanās, un sākotnēji katram uzņēmumam bija sava ERP sistēma. Izrādījās, ka viens no tiem jau apmēram sešus mēnešus pirms apvienošanās izmantoja Solcraft, rūpīgi izvēloties starp aptuveni 10 vietējiem un starptiskiem risinājumiem, tika izvēlēts mūsu risinājums . Kad apvienošanās laikā pienāca brīdis turpmākās sistēmas izvēlei, Leversa nolēma turpināt izmantot tieši mūsu risinājumu.

Pirms vairāk nekā 20 gadiem ERP sistēmas ieviešanas mērķis bija pilnībā automatizēt grāmatvedību un noliktavas darbību. Turklāt pati uzņēmumu apvienošanās tika uzsākta ar plāniem ievērojami veicināt biznesa izaugsmi. Lai to izdarītu, LEVERSA bija nepieciešama elastīga sistēma, ar plašām analīzes iespējām, turpmāko biznesa lēmumu pieņemšanai.

Uzdevums

2002.gadā LEVERSA iegādājās standarta Solcraft produktus, kuros laika gaitā tika lūgts veikt nelielus pielāgojumus, ņemot vērā tieši viņu biznesa specifiku. Ar šādu pieeju pietika gandrīz 10 gadus, taču ar tik ilgu produkta oriģinālās versijas lietošanas laiku klienta biznesa vajadzību apmierināšana kļuva arvien sarežģītāka. Arī mums vecās versijas uzturēšana prasīja arvien vairāk pūļu.

image
image

Risinājums

Risinājums bija abu produktu pilnīga modernizācija (Noliktava un Grāmatvedība), vēl vairāk pielāgojot šos produktus klienta uzņēmējdarbības specifikai. Gadu gaitā uzņēmuma apjoms ir daudzkārt pieaudzis, un viņi joprojām vēlējās elastīgi pārvaldīt visus savus biznesa procesus.

Pilnīga Grāmatvedības modernizācija tika pabeigta 2014. gadā, līdz ar Latvijas pāreju no latiem uz eiro. Noliktavas modernizācija sekoja vēlāk, 2018.gadā.

Labākās projekta fīčas

Izstrādāta detalizēta darbinieku motivācijas sistēma, kuras aprēķiniem nepieciešami dažādi dati, piemēram, pārdevējiem – pārdoto preču daudzums.. Komplektētājiem – izpildīto pasūtījumu skaits, preces daudzums, svars dalīts ar to, vai prece ir salikta kopumā uz paletēm, veseli maisi vai iepakojums sadalīts. Kvalitātes kontroles darbiniekiem – pārbaudīto līniju skaits. Iepakotāji un kvalitātes kontroles darbinieki paši reģistrē izpildītos pasūtījumus ar skeneri, reģistrācijas brīdī viņi var redzēt pārskatu par izpildītajiem pasūtījumiem mēneša laikā.

Katram tirdzniecības tīkla veikalam, kas ir LEVERSA klients, ir piešķirts piegādes maršruts. Loģistikas menedžeris var izveidot braucienus no viena vai vairākiem maršrutiem un izvēlēties vispiemērotāko transportlīdzekliatkarībā no daudzuma, kopējā svara un pasūtījuma veida. Katram braucienam var norādīt vadītāju.

Katrai precei ir norādīta atrašanās vieta plauktā un svars. Tā rezultātā komplektētājiem tiek izveidotas preču savākšanas lapas, saskaņā ar kurām vispirms tiek savāktas smagākās, pēc tam vieglākās preces. Preču komplektēšanas maršruts ir optimizēts šīm prasībām.

Pavadzīmes apstrādes ātrums dažu minūšu vietā sāka aizņemt sekundes. Operatoru skaitu varēja samazināt no četriem operatoriem līdz vienam. Pateicoties tam, ka pasūtījumi automātiski nonāk sistēmā, viens operators apstrādā aptuveni 250 pasūtījumus dienā. Automatizēti 98% darba – manuālās darbības tiek samazinātas līdz minimumam.

Pasūtījumu sadalīšana to importēšanas laikā:
· pēc preču veidiem (piemēram, pārtika, sadzīves ķīmija utt.)
· pa rindām-tā, lai vienā pasūtījumā būtu ne vairāk kā 23 rindas. Šajā gadījumā pavadzīmē būs tikai viena lapa.

Automātiska akcīzes nodokļa un depozīta nodevas tarifikācija.

Iespēja izveidot saistītās preces un pārdot preces iepakojumos vai paletēs par citām cenām.

Pasūtījumu imports no E-Aģents, Telema un Edisoft.

Pavadzīmju eksports uz Telema, Edisoft un Mego

Atsauksme par darbu ar solcraft

Leversa bizness ir modernizējies vairāk nekā 20 gadus atbilstoši tirgus attīstībai. Savukārt Solcraft produkti attīstījās izejot no klientu biznesa vajadzībām. Tieši pateicoties šādai paralēlai izaugsmei ir bijusi tik ilga sadarbība starp mums. Sevišķi es vēlos izteikt pateicību Solcraft komandai par tik pamatīgu iedziļināšanos Leversa biznesa procesos. Tirdzniecības bizness ir pārpilns ar niansēm, ar kurām nav tik viegli tikt skaidrībā, taču Solcraft komanda vienmēr velta laiku, lai izprastu būtību un rastu risinājumu.

Янис Берзиньш,
проект-менеджер

Ir jautājumi?

Reģistrējieties Solcraft demo – mēs parādīsim un pastāstīsim visu par mūsu sistēmu jums izdevīgā laikā.