Neste easy deli pašapkalpošanas veikalu
noliktavas uzskaites automatizācija

image

NESTE ir pasaulē pazīstams Somijas
naftas pārstrādes uzņēmums un degvielas ražotājs.
2022.gadā tā ierindojās 671. vietā Forbes Global 2000 pasaules lielāko uzņēmumu sarakstā.
Tulkojumā no somu valodas “neste” nozīmē “šķidrums”.

Produkti

Uzdevums

Latvijā Neste degvielas uzpildes stacijas ir iekārtotas tā, ka autovadītājs patstāvīgi uzpilda un apmaksā degvielu– Neste apkalpojošā personāla nav, lai gan to teritorijā vēl nesen darbojās nelieli veikali, kur varēja nopirkt sev kafiju vai sviestmaizi. Dažus gadus atpakaļ biznesa koncepcija mainījās: Neste veikali tika slēgti-tos aizstāja tādi partneri kā Narvesen un Hesburger. Laikam ejot, Neste interese par projektiem ar pašapkalpošanās koncepciju, nav mainījusies. Tā Latvijā 2021. gada beigās parādījās arī veikali bez pārdevējiem EasyDeli. 

 

Neste vēlējās, lai noliktavas darbs atspoguļotu līdzīgu koncepciju. Noliktavas procesi bija jākontrolē “no piegādātāja līdz letei”, pārredzami un tai pašā laikā automatizēti – tā, lai manuālā darba % tiktu samazināts līdz gandrīz nullei. Ilgi izvēloties starp starptautiskajiem un vietējiem ERP risinājumu nodrošinātājiem, Neste griezās ar šo uzdevumu pie Solcraft. Izvēlēties Solcraft lika ātrums, cena un vairāk nekā 30 gadu pieredze latvijas tirgū.

Projekta ierobežojumi

Noliktavas automatizācijas projekts bija jāpalaiž 1.5 mēnešu laikā, jo EasyDeli palaišana bija paredzēta līdz Jaunajam gadam.

image
image

Risinājums

Risinājums bija produkta Noliktava ieviešana ar vairākiem pielāgojumiem klienta individuālajām prasībām. Projekts tika pabeigts noteiktajā termiņā.

Labākās projekta fīčas

Sistēmā iespējams norādīt preču minimālo daudzumu katram veikalam – tādejādi šī funkcija ļauj precīzi plānot piegādes no noliktavām;

Pasūtījumi preču piegādei no noliktavas tiek izveidoti automātiski, kad preču atlikums noslīd zem norādītā minimuma;

Katru dienu no veikalu kases sistēmām tiek nolasīti pārdošanas dati, no kuriem programmā automātiski tiek izveidoti atbilstoši norakstīšanas dokumenti;

Kafijas izejvielas tiek automātiski norakstītas pie to saņemšanas veikala noliktavā;

Visos noliktavas procesos, sākot no preču pieņemšanas noliktavā līdz to nosūtīšanai uz veikaliem, tiek pielietoti skeneri, tādejādi būtiski samazinot cilvēcisko kļūdu iespējamību un ievērojami palielinot noliktavas darba efektivitāti.

Atsauksme par darbu ar solcraft

Mēs priecājamies, ka galu galā izvēlējāmies vietējo, nevis ārvalstu risinājumu.Tā ir milzīga priekšrocība, ja piegādātājs pārzin vietējo likumdošanu un dažādas darba nianses vietējā tirgū. Pateicoties šīm zināšanām, Solcraft projektā darbojās ne tik daudz kā parasts piegādātājs, bet gan kā pilntiesīgs partneris. Visi projekta sākumā izvirzītie mērķi tika sasniegti, tostarp visa projekta pabeigšana 1.5 mēnešu laikā. Tagad mēs turpinām strādāt ar Solcraft, turpinot pielāgojot risinājumu mūsu vajadzībām. 

Ir jautājumi?

Reģistrējieties Solcraft demo – mēs parādīsim un pastāstīsim visu par mūsu sistēmu jums izdevīgā laikā.